تبدیل 30 دستگاه واگن مسافری به واگن آمبولانس و بیمارستان سیار ریلی

به گزارش روابط عمومی سازمان اورژانس کشور؛ صبح روز شنبه 1 شهریورماه 1399 دکتر کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور با دکتر سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن دیدار و در خصوص راهکارهای توسعه همکاری های دو جانبه به تبادل نظر پرداخت.

 

در این دیدار دکتر کولیوند با اشاره به راه اندازی نخستین مرکز اورژانس ریلی کشور از همکاری شرکت راه آهن در این زمینه تقدیر و تشکر کرد.

وی در این نشست با اشاره به راه اندازی نخستین مرکز اورژانس ریلی کشور، گفت: راه اندازی اورژانس ریلی در شبکه ریلی کشور، فرصت مناسبی برای امدادرسانی به مردم در مواقع ضروری است.

دکتر کولیوند با اشاره به آموزش کمک های اولیه به 975نفر از مهمانداران و پرسنل شرکت راه آهن افزود: سازمان اورژانس کشور آماده آموزش فوریت های پزشکی به پرسنل راه آهن در سراسر کشور است تا در مواقع لزوم بتوانند به مردم ارائه خدمت کنند.

رئیس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه احداث آمبولانس ریلی با توجه به بحران ها و سوانح مختلف جزء نیازهای مهم کشور بوده، افزود: گسترش اورژانس ریلی مستلزم اقدامات جدی سازمان اورژانس کشور و شرکت راه آهن است.

دکتر کولیوند اظهار کرد: در صورت برقراری زیرساخت های اینترنت در قطارها، سازمان اورژانس کشورآماده برقراری ارتباط با دیسپچ 115و ارائه مشاوره پزشکی به فرد مددجو امکان پذیر است.

مدیرعامل شرکت راه آهن ضمن تشکر از اراده جدی سازمان اورژانس در ایجاد مهارت و آموزش به پرسنل مهماندار قطار و کارمندان این شرکت، افزود: استقرار پایگاه درایستگاه های راه آهن کار بسیاری بزرگی بود که برای گسترش آن آماده همکاری کامل با سازمان اورژانس کشور هستیم.

دکتر رسولی ساخت آمبولانس ریلی را امری مهم دانست و گفت: در ساخت آمبولانس ریلی به سبک اتوبوس ریلی آماده همکاری نیز هستیم.

در ادامه این جلسه موضوعاتی از جمله، ارتقا دانش و مهارت پرسنل قطار در خصوص فراگیری کمک های اولیه و خودامدادی، تبدیل 30 دستگاه واگن مسافری به واگن آمبولانس و بیمارستان سیار ریلی، استقرارپایگاه اورژانس پیش بیمارستانی در ایستگاههای مورد توافق، برقراری سیستم ارتباطی بین اورژانس و شرکت راه آهن، افزایش هماهنگی و برگزاری جلسات مشترک منطقه ای و استانی بین دو طرف، طراحی فرایند عملیاتی امدادخواهی از 115، تجهیزایستگاهها و قطارها به اقلام امدادی، ارتقا دانش و مهارتهای مدیریت بحران و عملیاتهای امدادی مدیران شرکت راه آهن، مامورین ایستگاه و قطار، برقراری فرایند و سامانه ارتباطی بین روابط عمومی راه آهن و روابط عمومی اورژانس جهت ایجاد مشارکت و هماهنگی در نحوه اطلاع رسانی در مواقع بروز بحران و سوانح ریلی، استفاده از تیم های واکنش سریع مواد خطرناک (HAZMAT) در حوادث پرمخاطره، آتش سوزی و مواد شیمیایی و اطلاع رسانی لازم در خصوص حمل و نقل محموله های مواد خطرناک در شبکه ریلی کشور مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در حاشیه این نشست دکتر رسولی از مركز كنترل، هدايت و تحليل داده ها و مرکز دیسپچ اورژانس تهران بازدید کرد.