اگه اینجا هستید و‌ این متن را میخوانید یعنی خدا یه فرصت برای شما ایجاد کرده که بتوانید جزخیرین اورژانس 115 باشید اول به خدا و بعد به مسیری که جلوی راه شما قرارداده اعتماد کنید که نتیجه این امرخیررا در زندگی خود خواهید دید.

چرا به اورژانس کمک می کنم؟

طبق :آیه شریفه 32 سوره مائده
مَنْ أَحْيَاهَا فَكَأَنَّمَا أَحْيَا النَّاسَ جَمِيعًا
هر کس انسانی را از مرگ برهاند و زنده بدارد، گویی همه انسان ها را زنده داشته است
طبق : آیه شریفه 7سوره زلزال
فَمَنْ يَعْمَلْ مِثْقَالَ ذَرَّةٍ خَيْرًا يَرَهُ
پس هر كه هم وزن ذره‏ اى نيكى كند [نتيجه] آن را خواهد ديد
خیرین محترم ، حتی با مشارکت در خرید یک سرنگ در اجر معنوی نجات زندگی یک انسان سهیم شوید .

چه چیزی زیباتر ازاین که اشک شوق پدر ومادری را ببینید که کودک دلبندش به زندگی برگشته ...
چه چیزی زیبا تراز اینکه لبخند دختر بچه و پسر بچه ای را ببینید که پدریا مادرشان به زندگی برگشته ...
با تلاش پرسنل خدوم اورژانس 115 وکمک شما خیرین محترم این مهم اتفاق خواهد افتاد.

سازمان اورژانس کشور یک سازمان عام المنفعه است که با بودجه محدود دولتی اداره می شود، ارائه خدمات درمانی اورژانسی به هزاران هموطن بیمار و مصدومین سوانح خانگی یا محیط های صنعتی، آسیب دیدگان تصادفات شهری و جاده ای و همچنین رسیدگی به مصدومین ناشی از حوادث غیرمترقبه و بلایای طبیعی تنها بخش کوچکی از وظایف همکاران ماست.
طبیعتا ارتقا و بهینه سازی خدمات و تجهیزات سازمان و راه اندازی پایگاه های جدید و برخورداری از امکانات و وسایل نقلیه بهتر و پیشرفته تر، موجب خواهد شد تا همکاران اورژانس هر روز بهتر از دیروز برای خدمت رسانی به بیماران و مصدومین دردمند حاضر شوند.
برای این منظور و با ارج نهادن به نیت خیر شما، دست یاریگرتان را صمیمانه می فشاریم و آرزو داریم تا به لطف حضرت پروردگار و عنایت بزرگوارانه شما، در مسیر خدمت به مخلوق و کسب رضای خالق گام برداریم.
این بخش حاوی شرح مختصری است از نیازهای سازمان اورژانس کشور در مسیر زندگی بخشیدن به مصدومین و بیماران دردمندی که در لحظه های مرگ و زندگی، دست امید به سوی ما دراز کرده اند.
با این امید که همراهی شما نیکوکار گرانقدر گامی باشد برای کاستن از آلام یک بیمار دردمند یا قدمی برای نجات یک زندگی.
-شما میتوانید از طریق شماره های ذیل با ما در تماس باشید.
شماره تماس: -45115881-45115782-45115715-021
یا به این شماره پیامک ارسال بفرمایید.
شماره:
-شماره حساب ذیل جهت واریز مستقیم وجوه می باشد .
درصورتی که خیرین محترم علاقه دارند وجوه واریزی در موارد خاص که علاقه دارند هزینه گردد میتوانید در فیش واریزی عنوان هزینه کرد را درج بفرمایند .مثلا (تجهیز ناوگان آمبولانس ، موتورلانس –آمبولانس اورژانس یا کمک به راه اندازی پایگاه اورژانس و ... )
شماره کارت کمک های مردمی6367-9570-4305-1478
شماره شبا کمک های مردمی IR 940100004101035541220105
شماره حساب کمک های مردمی 4101035541220105

چطور و در چه زمینه ای به اورژانس 115 کمک کنم ؟

الف : تکمیل و تجهیز ناوگان آمبولانس اورژانس 115که جز مهمترین نیازهاست
وسایل نقلیه اورژانس یکی از مهمترین ارکان برای رساندن تکنسین های اورژانس به محل حادثه هستند. بسته به شرایط و موقعیت حادثه، انواع متفاوتی از خودروهای اورژانس به محل حادثه اعزام خواهد شد.
• موتورلانس: برای حضور فوری تکنسین فوریت پزشکی و ارائه خدمات اولیه به مصدومین در شرایط پرترافیک شهری
• آمبولانس: برای حضور تکنسین فوریت های پزشکی ، ارائه خدمات اولیه و انتقال مصدومین به مراکز درمانی
• اتوبوس آمبولانس: برای ارائه خدمات اولیه فوریت های پزشکی در مواردی که تعداد مصدومین زیاد باشد
• قایق آمبولانس: برای ارائه خدمات فوریت های پزشکی به مصدومین در شهرهای ساحلی
• هلیکوپتر اورژانس: برای ارائه خدمات فوریت های پزشکی و انتقال مصدومین در مناطق دوردست و صعب العبور
کمک به خرید هر یک از این وسایل نقلیه می تواند باعث شود که تکنسین های اورژانس، هر چه سریعتر در محل حادثه حاضر شوند
زمان کوتاهتر ، رسیدگی سریعتر ، نجات یک زندگی

ب : کمک به راه اندازی پایگاه اورژانس
پایگاه اورژانش محل استقرار تکنسین ها و خودروهای اورژانس است. به هنگام اعلام وضعیت اورژانسی ناشی از بروز سانحه یا درخواست کمک یک بیمار، تیم فوریتهای پزشکی از نزدیکترین پایگاه ، به سمت محل حادثه اعزام خواهد شد. طبیعتا هر چه تعداد پایگاه ها، بیشتر باشد امکان رسیدگی به مصدومین بیشتر و زمان رسیدن به محل حادثه کوتاهتر خواهد بود.
کمک های شما خیراندیش گرانقدر برای اهدای زمین ، ساختمان ، یا مصالح و تجهیزات لازم برای ساخت و بهره برداری پایگاه اورژانس، نقش چشمگیری در بهبود دسترسی مصدومین به خدمات اورژانس و جلوگیری از مرگ آنان خواهد داشت.
بهبود دسترسی، جلوگیری از مرگ بیمار

پ : اهدای تجهیزات درمانی اورژانس
علاوه بر حضور نیروی انسانی خبره، وجود تجهیزات پزشکی با کیفیت نیز تاثیر بسزایی در ارائه بهترین خدمات برای حفظ جان مصدومین دارد.
مهمترین تجهیزات مورد نیاز اورژانس عبارتند از:
کیف احیاء
دستگاه الکتروشوک:یا دستگاه شوک قلبی که در افراد مبتلا به ایست قلبی می تواند با برگرداندن ریتم قلب به حالت طبیعی، به بیمار زندگی دوباره ببخشد.
ونتیلاتور:یا دستگاه تنفس مصنوعی که در بیماران و مصدومین مبتلا به ایست تنفسی یا نارسایی های شدید ریوی با کنترل تنفس بیمار، ادامه زندگی را برای او ممکن می سازد.
پالس اکسیمتر:یا دستگاه اندازه گیری میزان اکسیژن خون که اطلاعات مهمی را درباره وضعیت مصدوم و شدت آسیب او در اختیار پزشکان و تکنسین های اورژانس قرار می دهد.
گلوکومتر:یا دستگاه اندازه گیری میزان قند خون که در روند تشخیص و درمان بیماران دیابتی و نجات جان آنها نقش مهمی دارد.
لارنگوسکوپ:ایجاد راه هوایی در بیماران مبتلا به ایست تنفسی یکی از مهمترین اقدامات اولیه برای نجات زندگی است. در چنین مواردی استفاده از لارنگوسکوپ به پزشک یا تکنسین اورژانس کمک می کند تا با لوله گذاری و برقراری تنفس ، بیمار را از مرگ حتمی نجات دهند.
ساکشن : دستگاه ساکشن پزشکی، دستگاهی است که با مکانیسم ایجاد فشار منفی جهت تخلیه ی ترشحات راه هوایی مورد استفاده قرار میگیرد.
تجهزات پیشرفته تر ، خدمات بهتر ، نجات زندگی

ت: اهدای تجهیزات آموزشی اورژانس
داشتن کادر درمانی مجرب و کارآزموده یکی از مهمترین نکات برای ارتقای خدمات ارائه شده بیماران و مصدومین است. به همین منظور برگزاری دوره های آموزشی منظم تئوری و عملی از برنامه های اصلی سازمان اورژانس کشور برای بالا بردن سطح علمی، توان عملیاتی و کارآیی نیروهای این سازمان می باشد.
• امکانات آموزش تئوری: تامین تجهیزات آموزشی مثل کامپیوتر، لپتاپ، دیتاپروژکتور، پرده نمایش و حتی میز و صندلی و ... کمک شایانی به برگزاری دوره های آموزشی و بهینه سازی دانش نیروهای اورژانس خواهد داشت.
• امکانات آموزش عملی:امروزه مولاژهای آموزشی ویژه ای طراحی شده که انواع آسیب دیدگی های مصدومین را شبیه سازی می کنند و تکنسین ها می توانند با کمک آنها عملیات نجات را به صورت عملی تمرین کنند.تا به هنگام ارائه خدمات و پس از آن بهترین خدمات به مصدوم واقعی، عملیات نجات را با بهترین کیفیت و با مهارت بالا ارائه دهند.